דרור גולדברג
אמן

פרטים ביוגרפיים:

נולד בישראל ב-1959, מתגורר ועובד בעין הוד.

1985 – 1987 – לימודי אמנות במדרשה למורים לאמנות.

1986 – זוכה מלגת קרן תרבות אמריקה – ישראל.

1986 – 2004 – הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות בישראל ובחו"ל.

עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים בישראל ובחו"ל.

 

העבודות עוסקות באחדות הניגודים של הקיים והנעלם ומזיגתם לאחד; ניסיון לצרף לפחות שתי נקודות מבט ומובן,בו-בזמן; או-או, גם וגם.

אורגניזם רוטט,חרוט וחי, של פציעה ואיחוי,של חיבור והפרדת דימויים ומשמעותם.

זוגיות ומשפחה כהבטחה לאושר והשפה כאפשרות לדיאלוג נמזגים בחומריות של אדמה ושעווה. מיזוג של בלאי החומר,של תמורת הזמן וסימניו,עם סימני השפה כרקע וכעיקר במצבים מופרכים ופריכים של זוג ומשפחה, בקו התפר הנפרם, בין המובן למעורפל ובין המצוי לנעדר.

סימני התנועות והפיסוק בשפה כדיאלוג הופכים לשפה כקצה,סף המבוא בין הרהוט לעמום,קצה הביטוי במילים נמסך אל סף המלמול,כקצה החשוף של הגוף והנפש.

טופוגרפיה ומורפולוגיה מתחום מדעי הלשון ומדעי החיים מושאלים,כמו הרחקת עדות,לתיעוד המרווח הנסתר שבין התהווה להיעלמות ובין אקראיות להתכוונות.

הפרת מראית העין של אי ההשתנות והפרכת אשליית הקביעות כרובד נוסף של משמעות. ייצוב ושינוי מצב צבירה של חומרים ומובנים כאנלוגיה לתהליכים נפשיים וגופניים; כהקבלה בין תנועת הזמן והחומר לבין תהליך העבודה.

האדמה,מופקעת מהקשרה, כדבר שעליו חלוקים, כמקום שעליו חיים וממנו ניזונים,הופכת לדממה,כשקט שלפני ואחרי הסערה, החומר הראשוני שממנו באים ואליו שבים, החומר שבו בסוף מתכסים.

האדמה, חומר הנמצאות המוחלטות, הופכת לחומר שממנו עשויים סימני הפיסוק, המסמנים את מה שחסר , את מה שיצא מהקשר. סימנים שנועדו לסייע לעמוד על כוונת הדברים, הופכים לסימני העדר, לסימנים של שקט שבין המילים, למשפט מופרך, למבואה משום מקום.

הפרפין, תחליף שעווה, חומר בעירה וריפוי המופק מנפט, מהאדמה, שב אליה, נמזג ומתמזג בדימויים. עם האד, עם הדם, עם ה"מה", עם האדמה, עם אדם וחווה. מכסה ומגלה, כמו זיכרון ושכחה, באש המובערת, מבהיר בין אור לחשכה.

לאתר דרור גולדברג באנגלית

Email. For information, more art work or purchasing.

Ein Hod main page

Ein Hod artists